Bigo Live’de Nasıl İyi Yayıncı Olurum?

İyi Yayıncı Olmak

Yayıncı olmak için her şeyden önce zaman, emek ve sabır gerekiyor.

Bunlar eğer sizde yoksa başlamadan bitirin derim çünkü hiç bir işi sıfırdan çok üst düzey veya çok iyi derecede kimse yapamamıştır her şeyin başı sabır ve emektir.
Ajansımızın kurucusu olan Aslı Soysal;

“En popüler yayıncılarımız mütevazı, arkadaş canlısı, oldukça interaktif ve chat sekmesine yazan takipçilerine sanki şovun gerçek yıldızı onlarmış gibi davranan kişiler.

Sürekli Olun

Tıpkı en sevdikleri dizileri haftanın her günü düzenli olan takip ederek TV karşısına geçen izleyiciler gibi, sizin de sürekli yayın yapmanız ve izleyicilerin sizin ne zaman canlı yayına geçeceğinizi bilmesi büyük önem taşıyor. Yayınınız öğlen vakti de olsa sabahın köründe de olsa, zaman çizelgenize sadık kalın ve yayın saatinizin hem Bigo sayfanızda hem de diğer sosyal medya hesaplarınızda yer verdiğinizden emin olun.

Sabırlı Olun ve Eğlenmenize Bakın!

Her türlü başarıda olduğu gibi Bigoda da başarılı olmak, çok çalışmak, bir tarz oturtmak ve sabretmekten geçiyor. Eğer bu işi para kazanmak için yapacaksanız kolayca vazgeçersiniz.

Her halükarda sonuç olarak yayın yaptıgınızı unutmamanız gerekiyor. Yayıncılığı bir kariyere dönüştürme hayaliniz de olsa, bir hobi de olsa, yayıncılığın temeli “eğlenmek ve eğlendirmek” olmalı. En nihayetinde siz ne kadar eğlenirseniz, sizi izleyenler de o kadar eğlenecektir.

Bigodaki beğendiğiniz yerli ve yabancı fenomenlerle yakınlık  kurun, onlarla vakit geçirin takipleşin yayınlarınızda onlarla PK yapın ki ,onları beğenen ve seven takipçiler ve hayranlara sizde kendinizi göstererek bigoda iyi bir fenomen olma yolunda ilerleyin.

Boş olduğuna ve zamanınızı boşa hartacak kişilerden derhal uzaklaşın .Unutmayınki zamanınız değerlidir  ve kimsenin zamanınızdan çalmasına müsade etmeyin..

EN ETKİLİ GÜN VE SAATLER

Ajansımızın araştırmasına göre Şubat 2020 itibariyle milyonları aşkın hesapla Bigo’da’da en çok kullanıcısı olan 5. ülke konumunda olan Türkiye’de, BigoLive’de en etkili gün ve saat aralıkları şöyle:

En iyi saatler

Pazartesi 12:00- 14.00; 17.30-22.30

Salı – 12.30-14.00; 19.30-22.00

Çarşamba – 16:30-18.30; 19.00-23.30

Perşembe – 16:00 -18.00, 19.00-23.30

Cuma –16.30-18.00, 01:00 – 05:00

Cumartesi – 10:30-12.30 , 20:00- 06:00

Pazar – 10.00-12.00 , 18:30 – 23:00

Ve hergünün sabah 08:30 – 10:30

Saat Kotası

30 saat kotasını hiçbirzaman dert etmeyin. Evet ayda en az 30 saat yayın yapmanız gerekli .Unutulmamalı ki ayda 30 saatin altına yayın yapan yayıncı maaş hakkına sahip olamayacak. Ancak hiç birzaman Ben Sadece 30 saat yayın yaparım yada bu bana yeter gibi düşüncelere kapılmayın.Bunu 40 -50 70- 90 saatlere çıkarın.kendi işiniz olarak görün.Çaba sarfedinki daha iyi yerlere gelin ve daha iyi kazanın. Unutmayınki ekranda ne kadar gözükürseniz o kadar hayran ve takip listeniz artar , yüksek miktarda fasulye alır ve onları elmaslara dönüştürüp daha yüksek maaş alma hakkına sahip olursunuz..

Fasulye Kotası

En az 10k fasulye topladığınızda en düşük maaş hakkına sahip olursunuz . 80$. Ancak sakın burda da bu bana yeter, az kaldı yapamam yapamıyacam galiba hissine kapılmayın. Her seferinde bir üst kotayı yapma çabasına girin.  Bir üst kotayı yapamazsanız bile toplayacağınız fasulyeleri elmaslara dönüştürüp sevdiklerine atabilir veya başka yayıncılarla dönüştürüp bir sonraki aya daha önde başlayabilirsiniz. bunu mutlaka kulağınıza küpe edinin.

Özgüvenli Olun

 

“Canlı yayın insana özgüven getiriyor. Çünkü yayın yapan kişiler rahatlıkla söz alabiliyorlar, kitlelere hitap edebiliyorlar. Kitleye hitap ederken ilk başta çekingen olunur, o yüzden bu çekingenliklerini yenebiliyorlar. Girişimci oluyorlar, iletişim becerileri gelişiyor. Hem kitlelere sesleniyorlar hem de para kazanıyorlar”

“Yayıncı olmak için hiçbir sınırlama bulunmuyor. BigoLive Platformumuzda popüler yayıncılar 18 – 32 yaş aralığında ve bayan ağırlıklı… Özellikle interaktif yayınlar izleyicileri daha uzun süre yayında tutmayı başarıyor. Önümüzdeki süreçte hem oyun, hem de eğlence yayınlarında izleyicilerin yayına daha fazla katkı sağlayacağı, daha interaktif içeriklerin trend olmasını bekliyoruz” .

Teknoloji Şart

Hangi platform olursa olsun yayın yaparken telefonunuzdan öteye geçmek istiyorsanız birtakım donanım ve yazılımlara ihtiyacınız var. Ancak merak etmeyin belki evde sahip olduklarınıza ufak eklemelerle yayınlara başlayabilirsiniz. Kamerası ve mikrofonu iyi olan bir telefon ve mikrofonu iyi olan bir kulaklık iyi bir başlangıç seti.

Bunlar ihtiyaç duyacağınız en gerekli donanımlar. İşi ileriye götürüp arkaya güzel bir dekor ve yüzünüze vuracak sizi daha güzel ve daha net gösterecek iyi bir led ışık ve arkadan çalabilecek ancak sizin sesinizi asla bastırmayacak şekilde olan bir müzik sesini sisteminize ekleyerek yaptığınız yayınları daha akıcı ,görsel ve keyifli hâle getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
×